Portable Sound System, PORT15VHF-BT, IBIZA SOUND
Tax included
Portable Stand-Alone PA System 15"/38 cm with USB-MP3, BLUETOOTH, REC, VOX & 2 x VHF Microphones.
Color
  • White
  • Black
Quantity
Safe purchase
Fast delivery
Refund
In addition to its exceptional sound quality for this product category this portable system offers important features such as an included rechargeable battery and dual power supply (12V & 220V) a retractable handle and wheels.
RMS / max. power: 450 / 800W,
Built-in power amplifier: 100W max.
Remote control,
USB MP3 / WMA BLUETOOTH player,
2 × VHF microphones headset & handheld,
BLUETOOTH connection,
Bass & Treble controls,
Volume & ECHO controls for microphone,
Music volume control,
MIC & LINE inputs,
Built-in changer & Rechargeable Battery,
Handle & wheels for ease of transport,
Available in Black or White version.
100 Items
Data sheet
Title
PORT15VHF-BT
Power supply
220V AC, 50 Hz~
Power
450W RMS / 800W max.
Frequency range
35 - 20.000 Hz
Frequency of MIC
207.5MHz (handheld), 203.5MHz (headset)
Sensitivity
99 dB
Color
black / white
Height
670 mm
Width
420 mm
Length / Depth
380 mm
Weight
18 kg
Battery
12V / 7.2 Ah